Home page » Shop » Ostatní informace

Ostatní informace

Péče o paintballové kuličky

Skladovací podmínky

  1. Ideální teplota pro skladování kuliček je v rozsahu od 15°C do 30°C. Relativní vlhkost vzduchu by měla být mezi 40 - 50 %. Jakékoliv jiné hodnoty mimo uvedený rozsah mohou mít nežádoucí vliv na kvalitu kuliček.
  2. Uchovávejte kuličky utěsněné v originálních sáčcích. Když je necháte otevřené, kapsle budou reagovat s prostředím a rychleji se stanou buď křehčími nebo změknou.
  3. Pokud skladujete kuličky delší dobu v krabicích nebo originálních sáčcích, tak je vždy pravidelně otáčejte.
  4. Na hřišti nechávejte kuličky v zásobnících, tubách a krabicích jen na dobu nezbytně nutnou.


Tipy pro chladné počasí

  1. Při hře pokud možno nechávejte kuličky na teplém místě (např. ve vytopeném autě nebo na jiném teplém místě). 
  2. Na kuličkách, které budete špatně skladovat nebo je budete vystavovat dlouhodově chaladným teplotám se mohou objevit důlky. Ale pokud jsou kuličky čerstvé, stačí když  je znovu vrátíte do správných skladovacích teplot 15 -30 °C a oni se vám zase krásně napnou.


Tipy pro horké počasí

  1. Kuličky nikdy nevystavovat přímému slunci a vždy je dávat někam do stínu a relativního chladu. Největší chybou je nechat kuličky a další vybavení na slunci v zaparkovaném autě.

Hlavně si zapamatujte, že čím déle necháte kuličky v nevyhovujících podmínkách, tím větší je pravděpodobnost, že kvalita kuliček bude negativně ovlivněná. Pokud je kulička vystavena extrémním podmínkám (chlad 0°C, horko 35°C) třeba jen 20 minut, stačí to na nepříznivě ovlivnění její kvality.